Červen 2011

Mé jméno je..

22. června 2011 v 18:54 | londykk | 
Ahoj jmenuju se Kristina ale moje přezdívka je Kiki.(jmenuje se i tak kamarádka co předtím měla tenhle blog) Je mi líto že kámošce nedovolí žádné zvířeza to já dostanu křečka a pak zase myšku. To je url http://lucky1234m.blog.cz/. Křečka dostanu o prázdninách. Zatím vám sem dám nějaké ty novinky. Přeji pěkný večer =)

škodA

21. června 2011 v 17:45 | londykk | 
Vůbec se mi to nechce věřit,ale křečka mít nebudu. Moji rodiče ho nechtějí protože brácha si přitáhl hada a oni sou z hada úplně unešený. Dobrá zpráva, ale je že moje kamarádka tenhle blog převezme. Její rodiče zase chtějí křečka. Ona předtím měla myš. Až jí ten křeček umře tak bude mít zase myšku. Křečka dostane až o prázdninách takže tu budou zatím nějaké novinky atd.. Já se s vámi loučím a je mi to moc líto. Ahoj...

přednosti křečíka

4. června 2011 v 18:14 | londykk |  Co má rád a co mu vadí?
Pokud se mu každý den věnujete a přivykáte jej na hlazení a kontakt s rukou, dá se dobře ochočit. Toto zvířátko je vhodné i pro lidi, kteří namají příliš volného času. Křeček je veselý milý tvoreček, který dokáže pobavit svými kousky.

Jídlo

4. června 2011 v 18:11 | londykk |  Co má rád a co mu vadí?
Denně: čerstvá pitná voda (nejlépe převařená z vodovodu), 2 čajové lžičky obilné směsy, dostatečné množství ovoce (např. plátek jablka), zeleniny, nebo zeleného krmiva. Ideální je přidat 2 až 3 moučné červy. Trpasličí křečci potřebují pouze polovinu uvedeného množství. Jídlo dáváme křečkovi i během dne, když spí, protože uvítá malé "svačinky". Krmení, které by se mohlo kazit nebo shnít, vyndáme po 24 hodinách z klece, pokud ho křeček nesní.
Vhodné krmení: hotová obilná směs, obilí (pšenice, oves), kukuřice, semena (dýňová, konopná), ovesné vločky, pampeliška, jetel, luční tráva, kokoška pastuší tobolka, všechny druhy ovoce, zelenina - např. mrkev (i nať), květák, brambory (bez listů a naklíčených oček), rajčata, listový špenát, celer, okurka, hlávkový salát. Ovoce a zeleninu před podáním omyjte v čisté vodě a osušte (příliš vlhké by mohly způsobit křečkovi průjem). Zelené krmení (např. trávu) trhejte pouze na místech, kde není znečistěna výfukovými plyny, výkaly zvířat a postřiky (řešením je pěstování trávy pro kočky v květináči). Jako živá potrava jsou ideální mouční červy. Každé 2-3 dny můžete dát kousíček netučného mletého hovězího nebo telecího masa, 1 čajovou lžičku jogurtu či tvarohu nebo hrstku lučního sena. Jedenkrát týdně přineste křečkovi větvičky z listnatých stromů (nejlépe ovocných), aby měl co ohlodávat a dejte mu kousek tvrdého rohlíku. Oříšky (nesolené nepražené) a slunečnicová semena dávkujte opatrně, jelikož obsahují velké množství tuků. Všechny potraviny by měly mít pokojovou teplotu.
Nevhodné (jedovaté) krmení: syrové fazole, klíčky brambor, zelené části bramborových hlíz a rajčat, bolehlav, nakládaná nebo mražená zelenina, zlatý déšť, ocún. Křečky nikdy nekrmte vařenými či pečenými potravinami (zbytky jídla).
Na co si dát pozor
Během výběhu hlídejte křečka, aby neokusoval jedovaté rostliny, elektrické kabely, zásuvky, plasty a namořené nebo lakované dřevo. Pozor na ostré předměty, skoky z nepřiměřené výšky a rovněž hrozí nebezpečí přivření křečka mezi dveře. Když si zvířátko lehá na záda, vydává kvičivé zvuky či utíká před vaší rukou, je to znamení, že chce mít klid. Respektujte tuto jeho potřebu a nechte ho odpočinout. Nezapomeňte vysvětlit dětem, že zvíře není hračka, ale živý tvor.

Věci do klece

1. června 2011 v 17:44 | londykk |  Co má rád a co mu vadí?
Domeček - váš křeček bude potřebovat domeček, ve kterém by se uhnízdil. Slouží jako skrýš a křeček ho potřebuje pro pocit bezpečí. Můžete ho koupit nebo vyrobit ze dřeva (smrk, borovice). Měl by mít víko, abyste se mohli snadno podívat, jestli si váš křeček neschovává plesnivou potravu. Lze ho vyrobit ze skořápky z kokosového ořechu, z různých krabiček apod. Jako domeček křečci rádi přijmou i ruličku od toaletního papíru, která je také vhodná pro různé hry. Lze také použít cihlové rourky, kořeny, nebo i děravé kameny.


Cvičební kolo (kolotoč) - Kolotoč je vhodnou hračkou. Díky běhání v kolotoči má zvíře dostatek pohybu, ale může se také stát, že křečík bude běhat v kolotoči dlouhé hodiny a tím se zbytečně vyčerpává. Proto v tomto případě kolotoč z terária vyndáme. Nejlépe se hodí uzavřený typ, protože někdy jejich tenounké nožky sklouzávají přímo mezi příčné tyčky a může se stát, že zůstanou viset za patu a bez pomoci člověka se neuvolní.
Misky na jídlo - těžké kameninové misky jsou nejlepší, protože se tak snadno nepřevrhnou. Můžete také zvolit z porcelánu, plastu a z keramiky (lehkou plastovou misku lehce křeček převrhne a podestýlka by tak zvlhla).
Napajecí láhev na vodu - je mnohém lepší než miska, protože v ní voda zůstane čistá.

Dřevo na hryzání - je velmi důležité stále podávat křečkovi něco, čím by si obrušoval své stálé dorustající hlodáky, pokud by přerostli křeček nemůže žrát a umře. Ve zverimexu můžete nakoupit spoustu tyčinek pro křečky, minerální kámen určený na hlodání, různé hračky ze dřeva, prolézačky apod. Nikdy nedávejte dřevo ze štědřence nebo stálezelených stromů (tis apod). - jsou jedovaté. Nikdy měkké dřevo - snadno se z něj dělají třísky. Nikdy nedávejte do klece nic, co je vyrobeno z tenké umělé hmoty - když křeček kousky polkne, nedokáže je strávit. Můžete také dát křečkovi větev z ovocného stromu (jabloň, hruška apod.), ale také tvrdý chleba a v menším množství rohlík nebo housku (obsahuje hodně tuku, což zdraví křečků neprospívá).

Pamlsky- podávejte jen v malém množství, nejlépe se hodí k ochočení

Hračky- nikdy nekupujte plastové, protože pokud křeček kousek plastu spolkne, nedokáže ho strávit a může umřít. Občas je vyměňujte, aby se křeček nezačal nudit.
Tak to jsou věci do klece..