Květen 2011

rady pro vás

31. května 2011 v 16:25 | londykk |  Co má rád a co mu vadí?
 

Klec -Průměrná klec má rozměry 48 x 24 x 24 cm. Ale čím větší, tím lepší. Ideální velikost by byla 75 x 40 x 40 cm. Musíte také vzít v úvahu počet křečků, když chcete chovat jednoho křečka postačí malá klec, ale pokud si chcete pořídit více křečků musíte si koupit větší klec. Křečci potřebují běhat, šplhat a zahrabávat se. Menší klec s vrchní poličkou, na kterou vede žebřík, může být pro křečka stejně dobrá jako větší klec, ve které může běhat jen v jedné úrovni, a navíc zajímavější. Většina klecí už obsahuje i cvičební kolo (když ne, můžete ho koupit zvlášť).


Nemůže křeček z klece utéci? křečci jsou mistři útěků. Prokoušou se měkkým dřevem a protáhnou se úzkými štěrbinami. Na to si dávejte zvlášť dobrý pozor, když si sami vyrábíte klec.


Bude křeček v kleci dost chráněný? váš křeček bude chráněnější v kleci s pevnou zadní a bočními stěnami. Takové klece se však hotové málokdy dostanou, takže pokud má vaše klec kolem dokola mříže, umístěte ji v rohu, kde netáhne.
Podestýlka-Klec by měla být podestlána po celé ploše nejlépe hoblinami (dostatečně velkými aby je nevdechoval) nebo hrubší a větší piliny (jemné jsou nebezpečné-může je vdechnout, nebo se mu nalepí na jeho malé vystouplé oči), aby se do nich mohl křečík zahrabat (vysokou vrstvou pilin uděláte svému křečkovi největší radost). Popřípadě můžeme smíchat hobliny se stelivem pro kočky (jeden díl steliva a tři díly hoblin). Výhodou je, že kočičí steliva pohlcují pachy. Je dobré dát mu trochu sena a papírové ubrousky, kterými si pak sám vystele domeček.
Mříže na kelci-Dejte pozor na rozestupy mezi mřížemi, malí křečci by vám jimi mohli utéct. Klec musí mít bezpodmínečně i příčné dráty. Také byste měli vybrat to správné místo pro klec. Měla by být na nějakém podstavci, rozhodně ne na průvanu. Také ji nedávejte na vlhké místo. V ložnici vás patrně bude rušit křeček, který si bude hrát, proto bych nedoporučovala postavení klece do ložnice nebo dětských pokojů (křečci jsou noční živočichové, tzn. že ve dne spí a v noci jsou aktivní). Pobyt v kuchyni, v předsíni, kde je průvan, nebo v zakouřené místnosti není pro zdraví křečka nejlepší. Uvažte, že křečci jsou živí tvorové, kteří i přes veškerou péči mohou znečistit své okolí, nebo se na něm podepíšou svými hlodavými zuby. Také pro ně není nejvhodnější být u reproduktorů (např. u televize, u počítače atd.) mohou ochluchnout. Nevystavujte klec na přímé slunce - křeček může dostat úpal nebo může dojít k přehřátí a by vám mohl umřít. No doufám že se vám to líbilo pište do komentářů...


řů...


 

ahoj

31. května 2011 v 16:07 | londykk | 
Ahoj já jse jmenuju Kiki. A letos s i koupím křečka. No bude to sice až v červenci ale mezitím vám sem dám pár užitečních rad o křečcích a potom vám napíšu co a jak. Mějte se pěkně zatím ahooj..